Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe "EXPERT" Mirosław Kukurowski

Instalacje Sanitarne + Wodno Kanalizacyjne

Instalacje sanitarne

Konstrukcja instalacji sanitarnej i wodno-kanalizacyjnej w domu.

 

Kiedyś niedostępna, teraz powszechna – instalacja sanitarna, czy instalacja wodno-kanalizacyjna to już praktycznie niezbędny element konstrukcji każdego nowego budynku i coraz częściej także instalacje tego typu są montowane w starszych zabudowaniach. To wygoda, higiena i ekologia, ponieważ do budynku doprowadzona jest świeża woda, a wyprodukowane ścieki trafiają do oczyszczalni.

Aktualnie instalacjami wodno-kanalizacyjnymi zajmuje się wiele firm, które zapewniają swoim klientom kompleksową obsługę. W projektowaniu i montażu instalacji bardzo ważne są wiedza i umiejętności ekipy, a ponadto materiały, ponieważ nieprawidłowo przygotowany system może powodować dużo problemów, a co za tym idzie, spore koszty.

 

Domowe instalacje sanitarne i wodno-kanalizacyjne są systemami obejmującymi liczne urządzenia, armaturę, rury różnych typów, które podłączone są do tych zewnętrznych, by zaopatrywać budynek w wodę i odprowadzać ścieki. Dobra instalacja powinna spełniać wszystkie wymogi jakościowe, by woda była zdatna do użytku. Najczęściej wykorzystuje się obecnie tworzywa sztuczne oraz miedź i ocynkowaną stal węglową. Materiały te muszą być specjalnie przeznaczone do konstrukcji instalacji wodno-kanalizacyjnych, by zachować trwałość na lata.

Niestety, czasami nie jest możliwe podłączenie domu do instalacji. Głównie powodem jest lokalizacja nieruchomości czy brak istniejącej instalacji wodno-kanalizacyjnej na terenie gminy. Wtedy zasadniczo rozwiązania są dwa – szambo i zlecanie jego opróżniania profesjonalnym firmom albo przydomowa oczyszczalnia ścieków.

 

W każdym z tych przypadków najważniejsze jest znalezienie dobrej ekipy. Na bazie przygotowanego projektu (niektóre firmy działają kompleksowo i szykują dla swoich klientów projekty) specjaliści będą mogli wykonać ją tak, by działała prawidłowo. Nie warto przy tym kupować najtańszych materiałów – przekonało się już o tym wielu właścicieli domów jednorodzinnych. Niska jakość i niska cena pociągają za sobą znacznie wyższe koszty w dłuższym okresie niż zainwestowanie raz a porządnie w solidne materiały.

Copyright © Expert Mirosław Kukurowski

Klimatyzacja Opolskie - PHU Expert
ul. Narutowicza 43,
49-340 Lewin Brzeski
Tel : +48601892551
Fax : +48775445278
Email : This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.